Založ si blog

Systém zdrojovej ekonomiky

Systém zdrojovej ekonomiky je systém, ktorý funguje na báze koexistencie vyspelých technológii a prírodného bohatstva.
Dokonalým príkladom je Projekt Venus, ktorým sa zaoberal aj pán menom Jacque Fresco, ktorý ako jeden z prvých „rebelov“ v USA odmietol prisahať na vlajku.

Je to systém bez peňazí, vojen, politiky, zbraní, ale hlavne systém bez strachu a stresu. V tomto projekte je detailne vypracovaný každý psychologický aspekt ako takúto úroveň života dosiahnuť.
Málokto si dnes uvedomuje, že existencia peňazí je najväčší podvod v histórii ľudstva. Pretože nikto nemá žiadne morálne právo si privlastňovať prírodné zdroje, na ktorých existencii sa nijako nepodieľal. Tie zdroje sú tu pre nás a mali by byť pre každého spravodlivo rozdelené, ale to by nemohli existovať peniaze, ktoré boli predsa inšpirované založením z prírodných zdrojov, konkrétne medi, striebra a zlata. Len za to, že niekto v nejaký čas a na nejakom mieste „objavil“ zlatú žilu, tak mu to automaticky dáva právo si egoisticky privlastniť všetko zlato v danom úseku?! Nie nedáva. Keby bol ten človek altruista a nie egoista, tak sa oň podelí, pretože altruista toto chápe, egoista nie. Egoizmus je teda výsledok nízkej emocionálnej inteligencie. Egoisti teda trpia nedostatkom empatie, čo je z psychologického hľadiska duševná porucha. A tu sa dostávam k základnému psychologickému problému existencie peňazí, keďže boli „vymyslené“ egoistami a nie altruistami, ich príliš veľký obsah v kapsách ľudí z nich veľmi ľahko robí egoistov. Tento projekt teda do detailu rieši napríklad aj duševné poruchy, akými sú nedostatok empatie, sexuálna porucha identity, demencia, depresia a pod. Pretože vo svojej podstate sú všetky tieto duševné poruchy zapríčinené existenciou peňazí. Bohatí chcú byť bohatší, a to sa nedá bez toho aby ste z chudobných spravili ešte chudobnejších, tí najchudobnejší práve preto trpia najčastejšie duševnými poruchami. Iste nie len tí, ale najviac práve tí. Pretože jednak nemajú dostatok peňazí na kvalitnú stravu, ani nemajú dostatok vedomostí o kvalitnom jedálničku, následkom čoho im chýba veľké množstvo živín, ktorých nedostatok vyvoláva taktiež rôzne psychické poruchy.
Naša spoločnosť trpí a bude trpieť, pokiaľ ju svojou intrigánskou a nadutou povahou budú trápiť egoisti a ich nekonečná túžba po nekonečnom bohatstve a moci, ktoré by im dávali falošný pocit zadosťučinenia.
Každý môže príspieť k zmene tým, že začne od seba, od seba sa zaujímať o svoje prostredie, o svoj jedálniček, o svoju spiritualitu, a teda hlavne svoje svedomie a vyššie vedomie.

Jazyk (všetkých) politikov je navrhnutý tak, aby lož znela pravdivo

02.04.2023

A dokonale nás o tom presviedča história. Historické fakty, aj také spred desiatich rokov. Keď bol ešte premiér Róbert Fico a zázračne vtedy nebol proruský, ako sa teraz falošne tvári, aby si znovu získal priazeň voličov. Nie, bol a aj vždy bude čistokrvný proamerický demokrat. Stačí si spomenúť na jeho cestu za Obamom a Bidenom, áno tým prezidentom Bidenom, ktorý bol [...]

Uhly pohľadu na konflikt na Ukrajine a mier

23.02.2023

Každá strana si predstavuje mier po svojom. Podľa západnej oligarchie a USA by bol mier, keby vládli celému svetu, získali ruské nerastné bohatstvo a všade by behali duševné transgedner poruchy, muži, čo si vo svojej pomätenosti myslia, že sú ženy a naopak. Ale to je duševná porucha, keď niekto nie je stotožnený so svojou prirodzenou a vrodenou identitou a sexualitou.Podľa [...]

Vidieť zatmenie Slnka holými očami je krásny zážitok

25.10.2022

V roku 2013 som si pri zatmení Slnka pomyslel, že Slnko je zakryté mesiacom. Mesiac slúži na odrážanie slnečného svetla, preto dochádza aj k „zatmeniu“ Zeme, na planétu Zem dopadá menej svetla. A to práve preto, že mesiac toto svetlo odráža naspäť do Vesmíru, preto ho na Zem dopadá menej, zhruba v podobnej intenzite ako pri západe alebo východe Slnka. A západ a [...]

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.

rasto kuzel linkedin

Manipulácia volieb sa nedeje pri urnách. Odborník: Nové nástroje ovplyvňujú voličov sofistikovanejšie

03.06.2023 19:00

Rusko už voľby ovplyvňovalo v USA aj pri Brexite. Neboli by sme prví.

Eurofighter

Berlín vyzval Čínu, aby zastavila nábor bývalých nemeckých vojenských pilotov. Obáva sa vyzradenia tajomstva NATO

03.06.2023 18:39

Zmienení nemeckí piloti lietali na stíhačkách Eurofighter a zúčastňovali sa na cvičeniach NATO.

otvorenamysel

Každý je taký aký sám chce byť, kto na to nikdy nepríde chce byť hlupák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 60923x
Priemerná čítanosť článkov: 1904x

Autor blogu

Kategórie