Založ si blog

Systém zdrojovej ekonomiky

Systém zdrojovej ekonomiky je systém, ktorý funguje na báze koexistencie vyspelých technológii a prírodného bohatstva.
Dokonalým príkladom je Projekt Venus, ktorým sa zaoberal aj pán menom Jacque Fresco, ktorý ako jeden z prvých „rebelov“ v USA odmietol prisahať na vlajku.

Je to systém bez peňazí, vojen, politiky, zbraní, ale hlavne systém bez strachu a stresu. V tomto projekte je detailne vypracovaný každý psychologický aspekt ako takúto úroveň života dosiahnuť.
Málokto si dnes uvedomuje, že existencia peňazí je najväčší podvod v histórii ľudstva. Pretože nikto nemá žiadne morálne právo si privlastňovať prírodné zdroje, na ktorých existencii sa nijako nepodieľal. Tie zdroje sú tu pre nás a mali by byť pre každého spravodlivo rozdelené, ale to by nemohli existovať peniaze, ktoré boli predsa inšpirované založením z prírodných zdrojov, konkrétne medi, striebra a zlata. Len za to, že niekto v nejaký čas a na nejakom mieste „objavil“ zlatú žilu, tak mu to automaticky dáva právo si egoisticky privlastniť všetko zlato v danom úseku?! Nie nedáva. Keby bol ten človek altruista a nie egoista, tak sa oň podelí, pretože altruista toto chápe, egoista nie. Egoizmus je teda výsledok nízkej emocionálnej inteligencie. Egoisti teda trpia nedostatkom empatie, čo je z psychologického hľadiska duševná porucha. A tu sa dostávam k základnému psychologickému problému existencie peňazí, keďže boli „vymyslené“ egoistami a nie altruistami, ich príliš veľký obsah v kapsách ľudí z nich veľmi ľahko robí egoistov. Tento projekt teda do detailu rieši napríklad aj duševné poruchy, akými sú nedostatok empatie, sexuálna porucha identity, demencia, depresia a pod. Pretože vo svojej podstate sú všetky tieto duševné poruchy zapríčinené existenciou peňazí. Bohatí chcú byť bohatší, a to sa nedá bez toho aby ste z chudobných spravili ešte chudobnejších, tí najchudobnejší práve preto trpia najčastejšie duševnými poruchami. Iste nie len tí, ale najviac práve tí. Pretože jednak nemajú dostatok peňazí na kvalitnú stravu, ani nemajú dostatok vedomostí o kvalitnom jedálničku, následkom čoho im chýba veľké množstvo živín, ktorých nedostatok vyvoláva taktiež rôzne psychické poruchy.
Naša spoločnosť trpí a bude trpieť, pokiaľ ju svojou intrigánskou a nadutou povahou budú trápiť egoisti a ich nekonečná túžba po nekonečnom bohatstve a moci, ktoré by im dávali falošný pocit zadosťučinenia.
Každý môže príspieť k zmene tým, že začne od seba, od seba sa zaujímať o svoje prostredie, o svoj jedálniček, o svoju spiritualitu, a teda hlavne svoje svedomie a vyššie vedomie.

Divoký údiv

08.05.2021

Zišli sa tie kmene, kmene nesúrodých druhov,v krásu sfarbené, o niečo ako pocit prosiace.Prebývajú všade vôkol, cítia ich aj koníky slnečných lúčov,lúčov, ktoré vypaľujú medzery do našich životov.Musíme skákať, lietať, sa aj jašiť atie temné tiene do jadra Zeme splašiť.Idea prebývajúca v tých čo žijú na vetvách vesmíru,toho, ktorý je známy aj samotnej [...]

Posolstvo citu

08.05.2021

Si, na obzore bdel by si,život šťastný, na jeho struny hral by si.Poznatkom živým skúsil si,sťa milosť vládnuca v tvoju tvár,nezná hraníc, jej poslovi daj dar.Príde znova, príde zas,jeho život roztriedi mnohých z nás. Pokora a úcta, sláva im,v duši divokej, púťou zmenenej.Hra, ktorej končí sa tvarv jej miesení divých látok,príde ten oslobodzujúci poznatok.Úskoky [...]

Extrémilium

08.05.2021

Hľa, noci dlhé, deň tmavý a láska skrytá.Ja čakám kým objavím ťa v srdci samotnom,ponorím sa do krásy, sním s tebou v náručí zamatovom.Vzduch čerstvý do pľúc vrážajúc, chýbaš, však ja cítim, že si.Niekde vôkol, kde hraniciam unikol obraz a ja vnímam, milujem,dýcham dušu tvojich šťastných očí,tam pozornosť mi vždy skočí. Koná sa tá [...]

pamätník snp, súčasnosť,

Formalita alebo politika? Múzeum SNP ide pod Naďa

09.05.2021 07:00

Plánovaný prechod Múzea SNP v Banskej Bystrici z pôsobnosti rezortu kultúry pod rezort obrany vyvolal protichodné reakcie.

Izrael, Palestínčania, Jeruzalem, potýčky, zranení

Napätie v Jeruzaleme, pre Erdogana je Izrael krutý teroristický štát

09.05.2021 06:52

Napätie a strety v Jeruzaleme znepokojujú Európsku úniu a rozčúlili aj tureckého prezidenta Erdogana.

Fond vzájomnej pomoci

Matovičov fond pomoci by bol bez peňazí milionára na mizine, z OĽaNO už nedáva nikto nič

09.05.2021 06:30

Na transparentnom účte Fondu vzájomnej pomoci je 479-tisíc eur. Keby nebolo polmilónového príspevku od podnikateľa Milana Fiľa, už by bol na mizine.

Nikanor Melia

EÚ zaplatila kauciu za prepustenie hlavného predstaviteľa gruzínskej opozície z väzby

08.05.2021 21:42

Toto gesto pritom Európska únia označila za "dôležitý krok k ukončeniu politickej krízy v Gruzínsku".

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 21439x
Priemerná čítanosť článkov: 1021x

Autor blogu

Kategórie