Založ si blog

Kryptomeny ako cesta do pekla

Čo sú to vlastne naozaj kryptomeny a ako (ne)fungujú? Poskytnem Vám úplne iný a podstatne realistickejší a z technického hľadiska detailnejší, ale aj temnejší princíp kryptomien.

“Ťažba” kryptomien, tak ako to mnohí laicky volajú, nie je vo svojej podstate žiadnou ťažbou, jedná sa o predaj svojho výpočtového výkonu neznámemu (anonymnému) kupcovi, ktorý Vám ešte diktuje svoju cenu, s ktorou vy nič nespravíte.

Paradoxom je, že napríklad herné štúdio Ubisoft to vďaka programátorom pochopilo veľmi rýchlo a začalo využívať obrátený princíp kryptomien, založením platformy Ubisoft+ streamujú oni Vám za mesačný poplatok ich výpočtový výkon, aby človek bez herného PC mohol hrať najnovšie hry. Toto je samozrejme úplne v poriadku, je to čestný a spravodlivý spôsob obchodovania, viete komu a za čo platíte, rovnako ako oni vedia komu, koľko a na čo predávajú  zo svojho výpočtového výkonu. 

Takže vlastne pri kryptomenách predávate za digitálnu menu svoj výpočtový výkon a ani pri tom netušíte komu a ani na čo bude využitý. Keďže aj majiteľ alebo majitelia najsilnejšej kryptomeny, zvanej bitcoin, sú do teraz neznámi, resp. známy je len pseudonym. A samozrejme celé je to šifrované teda utajené, aj to kto a koľko má kryptomien a na čo ich použije. Veľmi nápadne to pripomína praktiky čierneho trhu s bielym mäsom, drogami, zbraňami a podobne. Určite to nie je normálny a čestný spôsob obchodovania. Tieto digitálne obchodné ťahy pripomínajú kriminálne praktiky zločincov. Pokojne za kryptomenami ako aj bitcoinom môže byť nejaká teroristická organizácia, ktorej hlúpe a nevedomé obyvateľstvo masovo streamuje svoj výpočtový výkon za pár drobných a oni ho používajú na zostrojenie zbraní. Číňania to veľmi rýchlo pochopili a práve aj z týchto (ne)bezpečnostných dôvodov kryptomeny zakázali.

Bude ich Európa nasledovať alebo bude riskovať doslovne kúpu vlastného zániku?
Risk nie je zisk. A obzvlášť nie takýto. 

Uhly pohľadu na konflikt na Ukrajine a mier

23.02.2023

Každá strana si predstavuje mier po svojom. Podľa západnej oligarchie a USA by bol mier, keby vládli celému svetu, získali ruské nerastné bohatstvo a všade by behali duševné transgedner poruchy, muži, čo si vo svojej pomätenosti myslia, že sú ženy a naopak. Ale to je duševná porucha, keď niekto nie je stotožnený so svojou prirodzenou a vrodenou identitou a sexualitou.Podľa [...]

Vidieť zatmenie Slnka holými očami je krásny zážitok

25.10.2022

V roku 2013 som si pri zatmení Slnka pomyslel, že Slnko je zakryté mesiacom. Mesiac slúži na odrážanie slnečného svetla, preto dochádza aj k „zatmeniu“ Zeme, na planétu Zem dopadá menej svetla. A to práve preto, že mesiac toto svetlo odráža naspäť do Vesmíru, preto ho na Zem dopadá menej, zhruba v podobnej intenzite ako pri západe alebo východe Slnka. A západ a [...]

Americká dem(ent)okracia sa zničí sama

23.09.2022

Údaje z výskumu americkej Princetonovej univerzity hovoria, že 90 percent amerických občanov, ktorí zarábajú menej ako zvyšných desať percent, má takmer nulový vplyv na politický kurz krajiny. Čo sa čudovať, Američania bez rozdielu, či si zvolia demokratov alebo republikánov, sú aj tak neustále utláčaní neoliberálnou ideológiou, ktorá je pretláčaná všade do nových [...]

poland military base

USA majú v Poľsku prvú stálu základňu na východe: Sme tu, aby sme zostali

21.03.2023 20:29

Spojené štáty v utorok slávnostne začali prevádzku svojej prvej stálej vojenskej posádky v Poľsku a na východnom krídle NATO.

Dračí dub z Lozorna

Európskym stromom roka je poľský dub Fabrykant, druhý skončil slovenský Dračí dub z Lozorna

21.03.2023 19:46

Majestátny dub Fabrykant z poľského mesta Lodž zvíťazil s veľkým náskokom v ankete o Európsky strom roka. Druhý je slovenský Dračí dub.

Andrej Stančík

Slovensko vypočúvali v Bruseli o stave právneho štátu, kritika podľa Stančika nezaznela

21.03.2023 19:16

Päť členských krajín EÚ vrátane Slovenska podstúpilo v utorok v Bruseli vypočúvanie v rámci každoročného dialógu o právnom štáte.

vojenské cvičenie, Slovenský štít 2023, vojaci, armáda, vo

Na Slovensku sú vojaci zo siedmich krajín NATO. Armáda simulovala aktiváciu Článku 5. Rusko je hrozba, vyhlásil Naď

21.03.2023 18:27

Rusko je hrozba, ale spojenci nás chránia, vyhlásil Naď na vojenskom cvičení Slovenský štít 2023.

otvorenamysel

Každý je taký aký sám chce byť, kto na to nikdy nepríde chce byť hlupák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 31
Celková čítanosť: 58325x
Priemerná čítanosť článkov: 1881x

Autor blogu

Kategórie