Založ si blog

Kryptomeny ako cesta do pekla

Čo sú to vlastne naozaj kryptomeny a ako (ne)fungujú? Poskytnem Vám úplne iný a podstatne realistickejší a z technického hľadiska detailnejší, ale aj temnejší princíp kryptomien.

“Ťažba” kryptomien, tak ako to mnohí laicky volajú, nie je vo svojej podstate žiadnou ťažbou, jedná sa o predaj svojho výpočtového výkonu neznámemu (anonymnému) kupcovi, ktorý Vám ešte diktuje svoju cenu, s ktorou vy nič nespravíte.

Paradoxom je, že napríklad herné štúdio Ubisoft to vďaka programátorom pochopilo veľmi rýchlo a začalo využívať obrátený princíp kryptomien, založením platformy Ubisoft+ streamujú oni Vám za mesačný poplatok ich výpočtový výkon, aby človek bez herného PC mohol hrať najnovšie hry. Toto je samozrejme úplne v poriadku, je to čestný a spravodlivý spôsob obchodovania, viete komu a za čo platíte, rovnako ako oni vedia komu, koľko a na čo predávajú  zo svojho výpočtového výkonu. 

Takže vlastne pri kryptomenách predávate za digitálnu menu svoj výpočtový výkon a ani pri tom netušíte komu a ani na čo bude využitý. Keďže aj majiteľ alebo majitelia najsilnejšej kryptomeny, zvanej bitcoin, sú do teraz neznámi, resp. známy je len pseudonym. A samozrejme celé je to šifrované teda utajené, aj to kto a koľko má kryptomien a na čo ich použije. Veľmi nápadne to pripomína praktiky čierneho trhu s bielym mäsom, drogami, zbraňami a podobne. Určite to nie je normálny a čestný spôsob obchodovania. Tieto digitálne obchodné ťahy pripomínajú kriminálne praktiky zločincov. Pokojne za kryptomenami ako aj bitcoinom môže byť nejaká teroristická organizácia, ktorej hlúpe a nevedomé obyvateľstvo masovo streamuje svoj výpočtový výkon za pár drobných a oni ho používajú na zostrojenie zbraní. Číňania to veľmi rýchlo pochopili a práve aj z týchto (ne)bezpečnostných dôvodov kryptomeny zakázali.

Bude ich Európa nasledovať alebo bude riskovať doslovne kúpu vlastného zániku?
Risk nie je zisk. A obzvlášť nie takýto. 

Sprisahanie je skutočné

17.03.2024

Sprisahanie je skutočný preklad z anglického conspiracy. Slovo konšpirácia je nespisovný anglicizmus na zmätenie más v digitálnom online priestore. Pretože sprisahanie nevzniká ani sa neprejavuje písaním článkov, úvah či diametrálne odlišným politickým postojom. Sprisahanie elít z USA a Nemecka sa však aktuálne aplikuje na Ukrajine v plnej miere. Bayer, nemecká [...]

THC ako neuroprotektívny antioxidant

13.03.2024

THC je antioxidant, ktorý chráni mozgové neuróny pred glutamátovou toxicitou, avšak iba v jeho čistej forme. Samozrejme ani fajčením zeleného čaju, človek z čaju neprijme žiadne antioxidanty. Samozrejme pri zelenom čaji stačí teplota na ich vylúhovanie 70-80°C, pri THC je to však až nad 170°C. Všetky kanabinoidy totižto patria do skupiny antioxidantov. A keďže THC je [...]

Jazyk (všetkých) politikov je navrhnutý tak, aby lož znela pravdivo

02.04.2023

A dokonale nás o tom presviedča história. Historické fakty, aj také spred desiatich rokov. Keď bol ešte premiér Róbert Fico a zázračne vtedy nebol proruský, ako sa teraz falošne tvári, aby si znovu získal priazeň voličov. Nie, bol a aj vždy bude čistokrvný proamerický demokrat. Stačí si spomenúť na jeho cestu za Obamom a Bidenom, áno tým prezidentom Bidenom, ktorý bol [...]

Israel Palestinians

Do Rafahu vstúpili izraelské tanky, z mesta ušlo milión ľudí

28.05.2024 11:31

Izraelská armáda začala pozemnú operáciu v Rafahu pred troma týždňami.

polícia, policajná páska

Na ceste smerom na Breziny vo Zvolenskom okrese sa prepadol most

28.05.2024 11:25

Obchádzka vedie cez Ostrú Lúku.

NATO, Ukrajina

Ak Rusi prelomia ukrajinskú obranu, vyšleme tam našich vojakov, varuje Poľsko a Pobaltie

28.05.2024 11:11

Nemali by sme vylúčiť vyslanie svojich vojakov, uviedol poľský minister Sikorski.

nehoda, D1, hasiči

Polícia začala v súvislosti s nehodou na D1 trestné stíhanie. Prezidentka vyjadrila sústrasť rodinám hasičov

28.05.2024 10:25

Životy dvoch hasičov si vyžiadala nehoda na diaľnici D1 pri Hornej Strede. Pri hasení požiaru auta na diaľnici narazil do stojacich zasahujúcich vozidiel kamión.

otvorenamysel

Každý je taký aký sám chce byť, kto na to nikdy nepríde chce byť hlupák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 69974x
Priemerná čítanosť článkov: 2058x

Autor blogu

Kategórie