Založ si blog

Kryptomeny ako cesta do pekla

Čo sú to vlastne naozaj kryptomeny a ako (ne)fungujú? Poskytnem Vám úplne iný a podstatne realistickejší a z technického hľadiska detailnejší, ale aj temnejší princíp kryptomien.

“Ťažba” kryptomien, tak ako to mnohí laicky volajú, nie je vo svojej podstate žiadnou ťažbou, jedná sa o predaj svojho výpočtového výkonu neznámemu (anonymnému) kupcovi, ktorý Vám ešte diktuje svoju cenu, s ktorou vy nič nespravíte.

Paradoxom je, že napríklad herné štúdio Ubisoft to vďaka programátorom pochopilo veľmi rýchlo a začalo využívať obrátený princíp kryptomien, založením platformy Ubisoft+ streamujú oni Vám za mesačný poplatok ich výpočtový výkon, aby človek bez herného PC mohol hrať najnovšie hry. Toto je samozrejme úplne v poriadku, je to čestný a spravodlivý spôsob obchodovania, viete komu a za čo platíte, rovnako ako oni vedia komu, koľko a na čo predávajú  zo svojho výpočtového výkonu. 

Takže vlastne pri kryptomenách predávate za digitálnu menu svoj výpočtový výkon a ani pri tom netušíte komu a ani na čo bude využitý. Keďže aj majiteľ alebo majitelia najsilnejšej kryptomeny, zvanej bitcoin, sú do teraz neznámi, resp. známy je len pseudonym. A samozrejme celé je to šifrované teda utajené, aj to kto a koľko má kryptomien a na čo ich použije. Veľmi nápadne to pripomína praktiky čierneho trhu s bielym mäsom, drogami, zbraňami a podobne. Určite to nie je normálny a čestný spôsob obchodovania. Tieto digitálne obchodné ťahy pripomínajú kriminálne praktiky zločincov. Pokojne za kryptomenami ako aj bitcoinom môže byť nejaká teroristická organizácia, ktorej hlúpe a nevedomé obyvateľstvo masovo streamuje svoj výpočtový výkon za pár drobných a oni ho používajú na zostrojenie zbraní. Číňania to veľmi rýchlo pochopili a práve aj z týchto (ne)bezpečnostných dôvodov kryptomeny zakázali.

Bude ich Európa nasledovať alebo bude riskovať doslovne kúpu vlastného zániku?
Risk nie je zisk. A obzvlášť nie takýto. 

Vidieť zatmenie Slnka holými očami je krásny zážitok

25.10.2022

V roku 2013 som si pri zatmení Slnka pomyslel, že Slnko je zakryté mesiacom. Mesiac slúži na odrážanie slnečného svetla, preto dochádza aj k „zatmeniu“ Zeme, na planétu Zem dopadá menej svetla. A to práve preto, že mesiac toto svetlo odráža naspäť do Vesmíru, preto ho na Zem dopadá menej, zhruba v podobnej intenzite ako pri západe alebo východe Slnka. A západ a [...]

Americká dem(ent)okracia sa zničí sama

23.09.2022

Údaje z výskumu americkej Princetonovej univerzity hovoria, že 90 percent amerických občanov, ktorí zarábajú menej ako zvyšných desať percent, má takmer nulový vplyv na politický kurz krajiny. Čo sa čudovať, Američania bez rozdielu, či si zvolia demokratov alebo republikánov, sú aj tak neustále utláčaní neoliberálnou ideológiou, ktorá je pretláčaná všade do nových [...]

Je konope/marihuana liek alebo jed?

12.08.2022

To či je konope liek alebo jed samozrejme záleží od mnohých premenných. Totižto konope známe aj ako marihuana môže byť aj liek aj jed v jednom, všetko záleží od spôsobu a dávky užitia, tak ako pri všetkom. Samozrejme je veľmi dôležité porovnávať konope s tvrdým alkoholom, ale k tomu neskôr.Ilegálne konope je pri jeho nesprávnom užití, teda fajčení jed. Keďže [...]

Ukrajina, Rusko, vojna

ONLINE: Bulharsko má pre Ukrajinu len ľahké zbrane, tanky nepošle

03.12.2022 07:40, aktualizované: 08:49

Bulharsko bolo spolu s Maďarskom a Rakúskom poslednou krajinou v Európskej únii, ktorá Ukrajine oficiálne nedodávala zbrane.

Mikuláš, Vianoce, čokoláda

Holanďania stále viac nechcú aby Čierny Peter bol čierny

03.12.2022 07:24

Holanďania sa čoraz viac stavajú proti čiernej tvári tradičnej sviatočnej postavy Zwarte Piet (Čierny Peter).

Roman Mikulec, Igor Matovič, Eduard Heger, parlament, odvolávanie, ôsmy pokus

Politológ z Trnavskej univerzity: Načo predčasné voľby? Veď v parlamente prechádzajú zákony

03.12.2022 07:20

Politológ Tomáša Jahelka pokladá za mierne zarážajúce, že prezidentka prichádza s myšlienkou predčasných volieb.

sex, vzťah, intimity

Indonézia sa chystá zákonom zakázať pohlavný styk mimo manželstva

03.12.2022 06:42

Indonézsky parlament plánuje v decembri prijať zákon, ktorým zakáže pohlavný styk mimo manželstva.

otvorenamysel

Každý je taký aký sám chce byť, kto na to nikdy nepríde chce byť hlupák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 54532x
Priemerná čítanosť článkov: 1818x

Autor blogu

Kategórie