Založ si blog

Liečivá meditácia

Meditácia lieči, pravidelná dlhodobá meditácia robí priam až zázraky s ľudským duševným zdravím. Sám to viem veľmi dobre, keďže sa meditáciám venujem už 10 rokov, počas ktorých som zažil viackrát aj tzv. nirvánu, ktorá je definovaná ako pocit absolútnej blaženosti. Byť blažený je nádherné.

Na meditácii nie je nič ťažké. V skutočnosti nie je samo o sebe nič ťažké ani ľahké, len náš vnem a naše možnosti pre nás robia rôzne situácie ľahkými alebo ťažkými.

Aby človek meditoval efektívne musí sa sústrediť. Meditácia je v podstate koncentrácia posilňujúca samu seba. A jej najväčším prínosom je duševný rast, doslova z meditácii rastie duša. Na začiatok stačí sedieť v tureckom sede so zatvorenými očami a sústrediť sa na svoj dych a tok myšlienok až kým sa nevyprázdni a myseľ sa tak vyčistí. S čistou mysľou je to už potom veľmi jednoduché sústrediť sa aj na rôzne oblasti svojho vedomia. Vyčistenie mysle je prvý stupeň zvládnutia meditácie, niekomu môžu trvať dlhšie, niekomu kratšie, je to o schopnosti sústrediť sa na seba. Dobré je posilniť si pred meditáciou mozgovú aktivitu napr. kvalitým zeleným čajom alebo konzumáciou včelieho peľu, vďaka ktorému sa v mozgu začne produkovať viac hormónu zvaného serotonín, vďaka ktorému sa človek vie lepšie sústrediť.

Existuje samozrejme viacero druhov meditácii. Jednými z nich sa zaoberá aj učenie zvané Reiki-Do, ktoré siaha do veľmi starodávnej indickej školy hlbokých mystérii. V skrátenej verzii je Reiki vnímané ako liečenie dotykom, čo je prvý stupeň tohto učenia, druhý stupeň je liečenie mysľou – silou vôle. Na prvý pohľad sa to typickému človeku, ktorý žije v prematerializovanim svete a mysľou zahltenou až priam pohltenou hlúposťami, môže zdať ako hlúposť. Ale je o tom dostupné množstvo literatúry a aj tento stupeň vedomia sa dá dosiahnuť len vďaka meditáciám.

Ako je to možné? Človek na vysokej duchovnej úrovni vibruje na inej frekvencii a jeho mozog pracuje úplne inak. V prvom rade je aktívnejší a dokáže využívať vlastnú frekvenciu na ovplyvnenie – previbrovanie, resp. zvýšenie frekvencie iného človeka, čo ho vlastne lieči. Najsilnejšia na liečenie je frekvencia lásky, láska je univerzálna energia, ktorá má nekonečný potenciál. Jej sila siaha až za hranice tohto Vesmíru.

Meditácia s vnútorným pocitom lásky znamená prežívanie lásky na úplne inej úrovni. Takto je možné dosiahnuť vedomé cítenie lásky v ľubovoľnej oblasti mozgu.

Meditácia má taktiež niekoľko stupňov, prvý, keď si človek očisťuje myseľ je plytký a nazývam ho sebapozorovanie. Druhý je hlbší a nazývam ho sebapoznanie, tretí najhlbší nazývam sebaovládanie. Ale sebaovládanie na úrovni ovládania konkrétnych častí svojho mozgu, a najzaujímavejšie je to práve s tými, ktoré začnú byť aktívne až počas meditácii….

Jazyk (všetkých) politikov je navrhnutý tak, aby lož znela pravdivo

02.04.2023

A dokonale nás o tom presviedča história. Historické fakty, aj také spred desiatich rokov. Keď bol ešte premiér Róbert Fico a zázračne vtedy nebol proruský, ako sa teraz falošne tvári, aby si znovu získal priazeň voličov. Nie, bol a aj vždy bude čistokrvný proamerický demokrat. Stačí si spomenúť na jeho cestu za Obamom a Bidenom, áno tým prezidentom Bidenom, ktorý bol [...]

Uhly pohľadu na konflikt na Ukrajine a mier

23.02.2023

Každá strana si predstavuje mier po svojom. Podľa západnej oligarchie a USA by bol mier, keby vládli celému svetu, získali ruské nerastné bohatstvo a všade by behali duševné transgedner poruchy, muži, čo si vo svojej pomätenosti myslia, že sú ženy a naopak. Ale to je duševná porucha, keď niekto nie je stotožnený so svojou prirodzenou a vrodenou identitou a sexualitou.Podľa [...]

Vidieť zatmenie Slnka holými očami je krásny zážitok

25.10.2022

V roku 2013 som si pri zatmení Slnka pomyslel, že Slnko je zakryté mesiacom. Mesiac slúži na odrážanie slnečného svetla, preto dochádza aj k „zatmeniu“ Zeme, na planétu Zem dopadá menej svetla. A to práve preto, že mesiac toto svetlo odráža naspäť do Vesmíru, preto ho na Zem dopadá menej, zhruba v podobnej intenzite ako pri západe alebo východe Slnka. A západ a [...]

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.

rasto kuzel linkedin

Manipulácia volieb sa nedeje pri urnách. Odborník: Nové nástroje ovplyvňujú voličov sofistikovanejšie

03.06.2023 19:00

Rusko už voľby ovplyvňovalo v USA aj pri Brexite. Neboli by sme prví.

Eurofighter

Berlín vyzval Čínu, aby zastavila nábor bývalých nemeckých vojenských pilotov. Obáva sa vyzradenia tajomstva NATO

03.06.2023 18:39

Zmienení nemeckí piloti lietali na stíhačkách Eurofighter a zúčastňovali sa na cvičeniach NATO.

otvorenamysel

Každý je taký aký sám chce byť, kto na to nikdy nepríde chce byť hlupák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 60922x
Priemerná čítanosť článkov: 1904x

Autor blogu

Kategórie