Založ si blog

Liečivá meditácia

Meditácia lieči, pravidelná dlhodobá meditácia robí priam až zázraky s ľudským duševným zdravím. Sám to viem veľmi dobre, keďže sa meditáciám venujem už 10 rokov, počas ktorých som zažil viackrát aj tzv. nirvánu, ktorá je definovaná ako pocit absolútnej blaženosti. Byť blažený je nádherné.

Na meditácii nie je nič ťažké. V skutočnosti nie je samo o sebe nič ťažké ani ľahké, len náš vnem a naše možnosti pre nás robia rôzne situácie ľahkými alebo ťažkými.

Aby človek meditoval efektívne musí sa sústrediť. Meditácia je v podstate koncentrácia posilňujúca samu seba. A jej najväčším prínosom je duševný rast, doslova z meditácii rastie duša. Na začiatok stačí sedieť v tureckom sede so zatvorenými očami a sústrediť sa na svoj dych a tok myšlienok až kým sa nevyprázdni a myseľ sa tak vyčistí. S čistou mysľou je to už potom veľmi jednoduché sústrediť sa aj na rôzne oblasti svojho vedomia. Vyčistenie mysle je prvý stupeň zvládnutia meditácie, niekomu môžu trvať dlhšie, niekomu kratšie, je to o schopnosti sústrediť sa na seba. Dobré je posilniť si pred meditáciou mozgovú aktivitu napr. kvalitým zeleným čajom alebo konzumáciou včelieho peľu, vďaka ktorému sa v mozgu začne produkovať viac hormónu zvaného serotonín, vďaka ktorému sa človek vie lepšie sústrediť.

Existuje samozrejme viacero druhov meditácii. Jednými z nich sa zaoberá aj učenie zvané Reiki-Do, ktoré siaha do veľmi starodávnej indickej školy hlbokých mystérii. V skrátenej verzii je Reiki vnímané ako liečenie dotykom, čo je prvý stupeň tohto učenia, druhý stupeň je liečenie mysľou – silou vôle. Na prvý pohľad sa to typickému človeku, ktorý žije v prematerializovanim svete a mysľou zahltenou až priam pohltenou hlúposťami, môže zdať ako hlúposť. Ale je o tom dostupné množstvo literatúry a aj tento stupeň vedomia sa dá dosiahnuť len vďaka meditáciám.

Ako je to možné? Človek na vysokej duchovnej úrovni vibruje na inej frekvencii a jeho mozog pracuje úplne inak. V prvom rade je aktívnejší a dokáže využívať vlastnú frekvenciu na ovplyvnenie – previbrovanie, resp. zvýšenie frekvencie iného človeka, čo ho vlastne lieči. Najsilnejšia na liečenie je frekvencia lásky, láska je univerzálna energia, ktorá má nekonečný potenciál. Jej sila siaha až za hranice tohto Vesmíru.

Meditácia s vnútorným pocitom lásky znamená prežívanie lásky na úplne inej úrovni. Takto je možné dosiahnuť vedomé cítenie lásky v ľubovoľnej oblasti mozgu.

Meditácia má taktiež niekoľko stupňov, prvý, keď si človek očisťuje myseľ je plytký a nazývam ho sebapozorovanie. Druhý je hlbší a nazývam ho sebapoznanie, tretí najhlbší nazývam sebaovládanie. Ale sebaovládanie na úrovni ovládania konkrétnych častí svojho mozgu, a najzaujímavejšie je to práve s tými, ktoré začnú byť aktívne až počas meditácii….

Vidieť zatmenie Slnka holými očami je krásny zážitok

25.10.2022

V roku 2013 som si pri zatmení Slnka pomyslel, že Slnko je zakryté mesiacom. Mesiac slúži na odrážanie slnečného svetla, preto dochádza aj k „zatmeniu“ Zeme, na planétu Zem dopadá menej svetla. A to práve preto, že mesiac toto svetlo odráža naspäť do Vesmíru, preto ho na Zem dopadá menej, zhruba v podobnej intenzite ako pri západe alebo východe Slnka. A západ a [...]

Americká dem(ent)okracia sa zničí sama

23.09.2022

Údaje z výskumu americkej Princetonovej univerzity hovoria, že 90 percent amerických občanov, ktorí zarábajú menej ako zvyšných desať percent, má takmer nulový vplyv na politický kurz krajiny. Čo sa čudovať, Američania bez rozdielu, či si zvolia demokratov alebo republikánov, sú aj tak neustále utláčaní neoliberálnou ideológiou, ktorá je pretláčaná všade do nových [...]

Je konope/marihuana liek alebo jed?

12.08.2022

To či je konope liek alebo jed samozrejme záleží od mnohých premenných. Totižto konope známe aj ako marihuana môže byť aj liek aj jed v jednom, všetko záleží od spôsobu a dávky užitia, tak ako pri všetkom. Samozrejme je veľmi dôležité porovnávať konope s tvrdým alkoholom, ale k tomu neskôr.Ilegálne konope je pri jeho nesprávnom užití, teda fajčení jed. Keďže [...]

Ukrajina, Rusko, vojna

ONLINE: Bulharsko má pre Ukrajinu len ľahké zbrane, tanky nepošle

03.12.2022 07:40, aktualizované: 08:49

Bulharsko bolo spolu s Maďarskom a Rakúskom poslednou krajinou v Európskej únii, ktorá Ukrajine oficiálne nedodávala zbrane.

Mikuláš, Vianoce, čokoláda

Holanďania stále viac nechcú aby Čierny Peter bol čierny

03.12.2022 07:24

Holanďania sa čoraz viac stavajú proti čiernej tvári tradičnej sviatočnej postavy Zwarte Piet (Čierny Peter).

Roman Mikulec, Igor Matovič, Eduard Heger, parlament, odvolávanie, ôsmy pokus

Politológ z Trnavskej univerzity: Načo predčasné voľby? Veď v parlamente prechádzajú zákony

03.12.2022 07:20

Politológ Tomáša Jahelka pokladá za mierne zarážajúce, že prezidentka prichádza s myšlienkou predčasných volieb.

sex, vzťah, intimity

Indonézia sa chystá zákonom zakázať pohlavný styk mimo manželstva

03.12.2022 06:42

Indonézsky parlament plánuje v decembri prijať zákon, ktorým zakáže pohlavný styk mimo manželstva.

otvorenamysel

Každý je taký aký sám chce byť, kto na to nikdy nepríde chce byť hlupák.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 54531x
Priemerná čítanosť článkov: 1818x

Autor blogu

Kategórie